Nowy rok w dotacjach, nowy GameINN już w maju!
Wciąż poszukujemy inspiracji i nowych wyzwań biznesowych. A czy ktoś pomyślał, że pieniądze, a dokładnie dotacje, mogą stanowić taką inspirację? Czy będzie nią GameINN 2017?
Program sektorowy GameINN realizowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju to doskonały przykład na to, jak fundusze europejskie stymulują rynek. W tym przypadku powinniśmy połączyć kompetencje managera z doskonałym instynktem biznesowym, kompetencje finansisty, artysty, naukowca i jeszcze pasję entuzjasty gier komputerowych. Jeśli to się uda, to powstanie dobry projekt z odpowiednim budżetem (od 500 tys. zł do 20 mln zł) na koszty pracowników, sprzętu, oprogramowania, współpracę z jednostkami badawczymi; do wydania w maksymalnie 3‑letnim okresie realizacji. Warunkiem jest, aby był to projekt badawczo-rozwojowy. Wówczas dotacja na badania przemysłowe dla małej firmy wynosi nawet do 80% wydatków kwalifikowanych.
Pierwszy nabór projektów 2016 roku mamy za sobą
Wyniki z wielką pompą ogłosił pan premier Jarosław Gowin. Warto wiedzieć, że skorzystali zarówno najwięksi (np. CD Projekt), jak i mniejsze firmy spoza branży. Oto lista rankingowa projektów, które uzyskały dotację. W tej chwili trwa podpisywanie umów o dofinansowanie pomiędzy firmami z listy a NCBiR-em.
Konkurs GameINN 2017 już w maju
Trzeba więc sięgnąć do swoich najbardziej niezwykłych pomysłów na fabułę, grafikę, efekty specjalne, sztuczną inteligencję, sztuczną emocjonalność, rozszerzoną rzeczywistość i przefiltrować je przez tzw. agendę badawczą GameINN‑u, która specyfikuje zadania badawcze w ramach obszarów tematycznych:
- Projektowanie i wzornictwo w zakresie gier wideo,
- Platformy, silniki oraz techniki przetwarzania,
- Zastosowania Sztucznej Inteligencji,
- Nowe narzędzia i mechanizmy interakcji,
- Cyfrowa dystrybucja i wieloosobowe rozgrywki online,
- Narzędzia i wiedza wspierające proces wytwórczy gier,
- Rozszerzenie zastosowań technologii i narzędzi na inne dziedziny.
Możemy działać w branży gier, ale również w edukacji czy medycynie.
Co w zamian?
Najważniejszym zobowiązaniem przedsiębiorcy, który otrzyma dotację na projekt badawczo-rozwojowy jest wdrożenie wyników prac B+R i ich efektywna komercjalizacja. Trzeba zarabiać — nie ma rady 🙂
Nasi eksperci wiedzą jak odnieść sukces także w GameINN!
Zapraszamy do współpracy!
Komentowanie jest wyłączone.