BIOSTRATEG to dotacje na środowisko naturalne, rolnictwo i leśnictwo dla konsorcjów naukowych z udziałem przedsiębiorców. Z pieniędzy badawczo-rozwojowych skorzystają zarówno firmy jak i naukowcy.
Zostało bardzo niewiele czasu — 13 października o godz. 16.00 zakończy się nabór! A nasi eksperci pracują jak mróweczki, żeby ich Klienci wzięli dotacje!
W ramach BIOSTRATEG‑u przygotowujemy projekty B+R w obszarach:
- bezpieczeństwo żywnościowe i bezpieczeństwo żywności,
- racjonalne gospodarowanie zasobami naturalnymi, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodnej,
- przeciwdziałanie i adaptacja do zmian klimatu, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa,
- ochrona bioróżnorodności i zrównoważony rozwój rolniczej przestrzeni produkcyjnej,
- leśnictwo i przemysł drzewny.
NCBiR o BIOSTRATEG‑u
W zaproponowanych obszarach będą finansowane projekty badawczo-rozwojowe, których realizacja ma przynieść społeczeństwu wymierne i realne korzyści w średnim i długim horyzoncie czasowym oraz przyczyni się do zwiększenia udziału polskich zespołów badawczych w projektach i inicjatywach realizowanych w ramach programu Horyzont 2020.
Szczególny nacisk przy wyborze projektów oraz w trakcie zarządzania programem będzie położony na uzyskanie systemowych rozwiązań trwale mobilizujących potencjał polskiej nauki na użytek zrównoważonego rozwoju środowiska przyrodniczego kraju oraz zmniejszania negatywnych skutków zjawisk cywilizacyjnych i zmian klimatu. Program będzie stymulował wzrost innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki,w tym zwłaszcza w rolnictwie, leśnictwie i powiązanych z nimi przemysłach: rolno-spożywczymi drzewnym. Wynikiem realizowanych w ramach programu projektów będzie opracowanie i przygotowanie wdrożenia nowych produktów, technik i technologii oraz całej gamy innych rozwiązań mających zastosowanie w dziedzinach objętych zakresem tematycznym programu…
Tak celowość programu uzasadnia NCBiR odnosząc się do dokumentacji konkursowej.
To naprawdę bardzo zajmująca praca! Ogromna różnorodność tematyczna: od zastosowania genetyki molekularnej i biotechnologii w branży spożywczej, poprzez wykorzystanie narzędzi IT do monitorowania środowiska, aż do wytwarzania bioenergii.
Mam wrażenie, że polska kadra naukowa jest dobrze przygotowana do realizacji programu. Również polscy przedsiębiorcy dobrze wiedzą, czego potrzebuje rynek i czego oczekiwać od naukowców.
Komentowanie jest wyłączone.